Otrzęsiny PDF Drukuj Email
Wpisał Ewa Lorenc
Wtorek, 11. Listopad 2008 20:47

Otrzęsiny

Dnia 08.10.2008 r. odbyło się ognisko szkolne połączone z otrzęsinami klas I gimnazjum, w ramach którego cztery klasy pierwsze wraz z wychowawcami wyruszyli wczesnym rankiem do Mroczkowej.

Do przygotowania programu zaangażowali się wybrani uczniowie klas trzecich i drugich naszego gimnazjum (Aleksandra Ścisłowska, Rafał Kraska, Anna Kupczak, Wioletta Zięzio, Agnieszka Woźniak, Ewa Jagusz, Agnieszka Kaletka, Maciej Winnik, Paweł Rydz, Paula Doskocz, Małgorzata Brandys, Karolina Wnuk, Anna Pona, Maciej Cichoński) pod opieką pani Ewy Lorenc.

Na wstępie wszyscy uczestnicy otrzęsin zostali wspaniale udekorowani przez artystki z klas trzecich w czerwono-czarne barwy wojenne. Efekty było widać z bardzo daleka. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów, a po nich wychowawców. Przeprowadzono szereg konkursów:

•  picie na czas mleka z popcornem bez użycia rąk

•  karmienie wybranych osób jogurtem przez wychowawców z zawiązanymi oczami

•  wyścigi rzędów

•  próba mądrości

•  mierzenie i ważenie

•  gra piłką siatkową

•  gra w paletki

Nie było problemów z klasyfikacją, ponieważ wszystko odbywało się w ramach dobrej zabawy.

Całość została udokumentowana filmem w wykonaniu Macieja Cichońskiego oraz niezliczoną ilością zdjęć.

Opracowała:

Ewa Lorenc